Persberichten

Astene-sas

Om reden van industrieel-archeologische waarde werd - bij besluit van 9 november 1994 van de bevoegde Vlaamse minister - het sascomplex als monument beschermd en de omgeving met de sasmeestershuizen en de jaagpaden als dorpsgezicht.

Het sas dateert van 1861, toen men een doorsteek van honderd meter groef om zowat 5 km in bochten uit te sparen. Op het gekanaliseerde stuk werden een stuw en een sluis gebouwd. Het brugdek is van metaal met een houten bevloering. De sluizen (5,4 m breed, 42,2 m lang) met houten sluisdeuren, met kruisversterking en houten ophaalkleppen worden manueel bediend.

Het geheel vormt een uitstekend bewaard voorbeeld van een samengesteld kunstwerk uit de tweede helft van de negentiende eeuw.

Aan het sas zelf bevinden zich ook twee sasmeestershuizen, daterend uit de jaren 1860. In één daarvan is nu een klein museum ondergebracht dat gerund wordt door de vzw Historische Vaartuigen. Een cafeetje is er ingericht waar een lekkere scheepsdruppel wordt geschonken. Aan de kade liggen veelal twee historische vaartuigen met rechtstaande mast.

Schrijf een commentaar: (Klik hier)

123website.be
Tekens over: 160
OK Verzenden.

de vreese Hubert | Antwoord 16.12.2018 16.57

Beste Wim,
Ben jij één deze dagen open.... ik zou wat paté en/rilletes komen halen !

HUBERT, Okra Baarle

Christian Tanghe | Antwoord 27.05.2015 12.41

Hallo !
Zijn er dit jaar sas feesten ??

Groeten
Christian, Deinze

Bekijk alle commentaren

Nieuwe commentaren

Zijn jullie zondag 27/10 open? Indien ja, vanaf wanneer aub? Mvg Susanna

...

jammer wij dachten rond 11u daar te zijn zal voor andere keer zijn
grtjs

...

Beste,
Wij zullen geopend zijn vanaf 13:00 uur.
Vriendelijke scheepsgroeten Wim

...

graag komen we zaterdag iets drinken in het sashuis
vanaf hoe laat zijn jullie open?
mvg

...
Je vindt deze pagina leuk